Paskelbimo data: 2019-06-21

Esame NR. 1 vidurio ir rytų Europoje!

Pastaraisiais metais sėkmingai investavome į sunkvežimių dalių pardavimą ir platindami šiuos produktus užėmėme pirmą vietą vidurio bei rytų Europoje, o visoje Europoje – trečią.

INTER CARS LYDERĖ.jpg

Kokie 2018 metai buvo įmonei „Inter Cars“?

Krzysztofʼas Soszyńskiʼs, „Inter Cars“, S. A., valdybos pirmininko pavaduotojas ir skyriaus vadovas

Džiaugiamės pasiektais rezultatais visose šalyse ir visose pardavimų srityse. Antroji vieta Europoje ir pirmoji Vidurio bei Rytų Europoje automobilių dalių pardavimo srityje – tai didelė garbė, bet visų pirma – įsipareigojimas klientams. Mūsų strategija – patenkinti servisų poreikius visose 16 šalių. Asortimento plėtimas, produktų prieinamumas ir logistika išlieka pagrindinėmis konkurencinio pranašumo priemonėmis, kurios turi išpildyti klientų lūkesčius ir formuoti teigiamą jų bendravimo su „Inter Cars“ patirtį. Didelės investicijos skiriamos procesams skaitmenizuoti.

Mūsų pelningumas procentais 2018 metais yra mažesnis, nei tikėjomės. Tačiau esame pasirengę pagerinti efektyvumą, visų pirma todėl, kad baigiame įgyvendinti kelis didelius ir brangiai kainuojančius projektus. Be jau minėto sėkmingo investavimo ir puikių rezultatų sunkvežimių dalių pardavimo srityje, ne mažiau sėkmingai veikėme ir padangų bei alyvų pardavimo srityje. Pagrindinės visų produktų pardavimo skatinimo priemonės yra logistika ir IT.

Pajamų ar efektyvumo didinimas? Kokie yra „Inter Cars“ tikslai 2019 metais?

Mūsų strategija 2019 metams – didinti efektyvumą, o kalbant apie pardavimų didinimą, mums priimtinas mažesnis nei 10 proc. augimas, nes šio rinkos segmento sąlygomis toks augimas užtikrina įmonės vertės didėjimą. Esame pasiryžę tęsti tokios strategijos įgyvendinimą 16-oje geografinių rinkų.

Kuriose veiklos srityse 2019 metais įmonė mato galimybių augti?

Erdvės augti yra visose geografinėse rinkose. Ketiname augti visose šalyse ir visuose rinkos segmentuose.

Kokį poveikį rinkai turės įvykę įmonių pirkimai bei susijungimai ir kaip dėl to pasikeis didelių koncernų skaičius rinkoje? Ar pokyčius matysime jau 2019 metais ar vėliau?

Konsolidavimasis vyksta visame pasaulyje. Viena vertus, matome didelių JAV automobilių dalių platinimo koncernų, tokių kaip LKQ ir GPC, augimą. Kita vertus, mažesni žaidėjai, kurie nori likti rinkoje, prisijungia prie didesnių pirkimų grupių. Toks pavyzdys yra įmonė „Gordon“, kuri pradeda dirbti su ADI („Autodistribution International“), arba „Auto Partner“, S. A., kuri yra grupės „Global One“ narė. LKQ grupė įsigijo „AD Polska“, taip pat jai priklauso įmonė „Elit“, o per įmonę „Mekonomen“ (kurioje LKQ turi 26,5 proc. akcijų) ji daro įtaką įmonei „Inter-Team“ (šiuo metu ši įmonė priklauso „Mekonomen“). GPC Europoje šiuo metu veikia per AAG („Alliance Automotive Group“). Lenkijoje šis subjektas turi „Group Auto Polska“ akcijų.

Didelės pirkimų grupės jau kelerius metus užima nemažą Lenkijos rinkos dalį. Pavyzdys – „Inter Cars“, kuri yra ATR grupės narė, arba „Moto-Profil“, kuri Lenkijoje atstovauja „Temot International“. Pastaraisiais metais rinkoje taip pat pasirodė gigantų iš JAV, kurie patys konsoliduoja rinką, be to, priklauso pirkimo grupėms. Laikas parodys, kas nugalės – kuris nors gigantas ar vietos herojus. Kaip matote, verslininkai ieško savo kelio į sėkmę. Didžiausias iššūkis ateinančiais metais bus atskirų subjektų gebėjimas augti ir tuo pačiu metu išlaikyti pelningumą. Mūsų rinka auga, bet kartu dinamiškai didėja ir darbo sąnaudos. Ne tik platintojų, bet ir parduotuvių bei servisų. Visi yra priversti didinti kainas galutiniam klientui, tai yra vairuotojui, dėl tiekėjų siūlomų produktų ir servisų teikiamų paslaugų kainų didėjimo. Pavyzdį turi parodyti didžiausi rinkos žaidėjai, kurie gali susidoroti net ir su tokiais iššūkiais.

Jus taip pat gali sudominti:

Darbiniai ir kelių žibintai – skirtingi šviesos srauto kampai

Darbiniai ir kelių žibintai – skirtingi šviesos srauto kampai

Dažniausiai autoservisuose naudojami CRC produktai

Dažniausiai autoservisuose naudojami CRC produktai

Geriausias jaunasis automechanikas: „Šią pergalę įsirašysiu į CV“

Geriausias jaunasis automechanikas: „Šią pergalę įsirašysiu į CV“

Dviejų masių smagratis: ar reikia atlikti kompleksinį remontą?

Dviejų masių smagratis: ar reikia atlikti kompleksinį remontą?