Paskelbimo data: 2022-11-21

„Elring – Das Original“ ir mūsų prekių asortimentas azijietiškiems automobiliams

Įmonė „Elring – Das Original“ jau daug metų yra žinoma dėl plataus prekių asortimento, skirto europietiškų transporto priemonių gamintojams. Tačiau kaip atrodo produktų asortimentas azijietiškų transporto priemonių gamintojams, pvz., „Toyota“, „Hyundai-Kia“ ir „Nissan“? Ar globalizuotame pasaulyje dar galima klasifikuoti transporto priemonių gamintojus pagal jų geografinę kilmę?

Grupė „Volkswagen“ parduoda Kinijoje virš 3 milijonų transporto priemonių. „Toyota“ gamina  „Yaris“ modelį savo gamyklose Prancūzijoje ir iki šio laiko pagamino ten apie 4 milijonus transporto priemonių Europos rinkai. „Nissan“ ir „Renault“ turi tuos pačius variklius, taip pat prie jų prisijungė „Dacia“ ir „Mitsubishi“.

Taigi, kuo dar skiriasi azijietiškos ir europietiškos transporto priemonės? Ko gero, tik logotipu transporto priemonės priekyje.

„Elring“ įmonės asortimentas pirmajam azijietiškų transporto priemonių trisdešimtukui

Pirmąjį azijietiškų transporto priemonių trisdešimtuką Europoje sudaro apie 9,4 milijonų lengvųjų automobilių. Kiek mažiau nei pusę (4,4 milijono) sudaro „Toyota“, o 2,5 milijono iš jų yra „Yaris“ modelis. Apie 2,2 milijono transporto priemonių turi „Renault“, „Nissan“ arba „Dacia“ logotipus ant radiatoriaus grotelių. O štai korėjietiškoms markėms „Hyundai-Kia“ kartu tenka 1,6 milijono transporto priemonių. Likęs kiekis yra pasiskirstęs tarp „Honda“, „Suzuki“ ir „Daewoo“ markių.

Verta paminėti, kad transporto priemonių su dyzeliniais varikliais dalis siekia vos 16 %, o tai sudaro 1,5 milijono transporto priemonių. Vyrauja maži varikliai, kurie yra sumontuoti net 30 % transporto priemonių, o sąvoka „maži“ reiškia, kad jų tūris siekia iki 1000 cm³.

Tik 22 varikliai yra montuojami pirmajame transporto priemonių trisdešimtuke

Variklius, kurie sumontuoti 9,4 milijono pirmojo trisdešimtuko transporto priemonių, be abejo, galima rasti ir kitose įvairių transporto priemonių gamintojų modeliuose. Be to, daugelį šių variklių taip pat naudoja kiti transporto priemonių gamintojai. Pavyzdžiui, „Toyota“ variklį 1KR-FE galima rasti „Subaru“ modelyje, o „Nissan“ variklį – „Mazda“ modelyje. Tai tik du pavyzdžiai iš daugelio.

„Nissan“ - K9K | 1,5 litro | Dyzelis

Yra keli šio variklio variantai, montuojami 1,7 milijono pirmojo trisdešimtuko transporto priemonių. Tai reiškia, kad ieškant tinkamų tarpinių, yra svarbu tiksliai išsiaiškinti, kas tinka konkrečiam varikliui. Pavyzdžiui, alyvos karterio tarpinės yra skirtingos. Rinkoje yra prieinamos elastomero tarpinės, bet taip pat yra ir metalo-elastomero tarpinių.

Elastomero tarpinė 263.380

Metalo-elastomero tarpinė 380.960

Nuo 2016 metų cilindrų galvutės tarpinės yra tiekiamos su pagerinta daline plienine šilkografija plieninės tarpinės funkcinėse dalyse. Keitimo metu visada reikia naudoti šį variantą, nes jis turi padidintą sandarinimo potencialą. Variklio aptarnavimui įmonė „Elring“ taip pat paruošė 0,2 mm storio tarpinę, pagamintą pagal šią technologiją. Papildomas storis yra gaunamas dėl vidinio įdėklo.

„Elring“ # 456.710 – Remontinis storis + 0,2 mm

„Toyota“ - 1KR-FE | 1,0 litro | Benzinas

Šis variklis 3 cilindrų yra pirmajame transporto priemonių trisdešimtuke dažniausiai montuojamas variklis, o tai sudaro virš 2 milijonų vienetų vien tik modelyje „Toyota Yaris“. Taip pat šis variklis yra naudojamas mažuose „Peugeot“ ir „Citroën“ automobiliuose. Įmonė „Elring“ tiekia visas tarpines ir sandarinimo komplektus šiems varikliams. Būtina atkreipti dėmesį į faktą, kad nors yra naudojamas tas pats variklio kodas, nuo varikliuose, pagamintuose po 2014 m. gegužės tarpinės yra skirtingos. Cilindrų galvutės sandarinimo tarpinės iš pirmo žvilgsnio atrodo labai panašiai, tačiau jos yra skirtingos.

„Elring“ # 687.840 | nuo gamybos metų 2014-05 – pilnas sandarinimo komplektas

„Toyota“ - 1ND-TV | 1,4 litro | Dyzelis

Tai vienintelis „Toyota“ markės dyzelis pirmajame transporto priemonių trisdešimtuke. Įmonė „Elring“ tiekia pilną sandarinimo tarpinių komplektą šiam varikliui. Komplekte taip pat yra turbokompresoriaus montavimo dalys. Analizuojant cilindrų galvutės tarpinių pardavimus, galima pastebėti, kad dažniausiai yra parduodama stipriausia tarpinė su 5 įpjovomis, kurios storis - 1,25 mm. Sunku paaiškinti šį reiškinį, remiantis tik techninėmis kategorijomis. Priežastis tikriausiai slypi tame, kad dirbtuvės dėl nežinojimo arba kitų priežasčių tiesiog montuoja storiausias cilindrų galvutės tarpines, užuot pamatavę stūmoklio dugno išsikišimą visuose keturiuose cilindruose, kaip tai turi būti daroma. Pagal tokių matavimų rezultatus galima parinkti tinkamą storį. Įmonės „Elring“ asortimentas apima visus penkis cilindrų galvutės tarpinės storius. Šis iš Azijos kilęs variklis taip pat yra montuojamas europietiškoje transporto priemonėje „Mini“.

„Elring“ # 731.160

„Hyundai-Kia“ - G4FC | 1,6 litro | G4FA | 1,4 litro| Benzinas

Tarp kiek daugiau nei 600 000 variklių pirmajame trisdešimtuke, variklis G4FC atrodo tarsi vienas iš daugelio. Tačiau jei pridėsime variklį G4FA, kuriame kelios tarpinės yra identiškos, o po to susumuosime abiejų variklių kiekius, gausime nemažą skaičių – 2,7 milijonų variklių. Kadangi abu varikliai, kurių darbinis tūris 1,6 ir 1,4 litro, turi tokias pačias tarpines, o markėse „Hyundai“ ir „Kia“ šie varikliai yra montuojami skirtingais būdais, priklausomai nuo transporto priemonės ir markės, tarpines reikia parinkti labai atidžiai.

Įmonė „Elring“ tiekia pilną asortimentą visoms variklių ir transporto priemonių kombinacijoms: nuo pilnų tarpinių komplektų iki alyvos išleidimo kamščių sandarinimo žiedų.

„Elring“ # 877.190 nuo gamybos metų 2009-01 - pilnas sandarinimo komplektas

Elektrinė ir hibridinė „Plug-in“ tipo pavara

Pirmojo azijietiškų transporto priemonių trisdešimtuko sąraše nėra nei vienos transporto priemonės, varomos tik elektra, nei hibridinės „Plug-in“ tipo transporto priemonės. Priešakyje yra virš 300 000 elektrinių transportų priemonių ir 170 000 hibridinių „Plug-in“ tipo transporto priemonių. Tačiau pilnai hibridinių „Toyota“ markės automobilių pirmajame transporto priemonių trisdešimtuke yra tik kiek daugiau nei 600 000. Pilnai hibridiniai automobiliai dažniausiai naudoja vidaus degimo variklius ir dėl to, anksčiau ar vėliau, jiems bus reikalingi variklio sandarinimo elementai. „Elring – Das Original“ savo asortimente turi visas tarpines šiam benzininiam varikliui, kurio tūris 1,5 litro.

Jus taip pat gali sudominti:

Paprastas būdas neprastai sutaupyti

Paprastas būdas neprastai sutaupyti

Tinkami „tepalai“ (alyvos) traktoriams

Tinkami „tepalai“ (alyvos) traktoriams

Sezoninis ratų keitimas ir stabdžių sistema: į ką autoservisai privalo atkreipti dėmesį?

Sezoninis ratų keitimas ir stabdžių sistema: į ką autoservisai privalo atkreipti dėmesį?

Bagažinės dangčio ir „kapoto“ amortizatoriai „FA Krosno“

Bagažinės dangčio ir „kapoto“ amortizatoriai „FA Krosno“