Paskelbimo data: 2021-07-21

Dinamometrinis raktas (veržliaraktis)

Dinamometrinis raktas yra skirtas tiksliam varžtų užveržimui, pasirinkus atitinkamą sukimo momentą. Dinamometriniai raktai yra skirstomi į: reguliuojamą, fiksuoto sukimo momento ir skaitmeninį. Fiksuoto sukimo momento (pvz.: ANAC1610) dinamometrinis veržliaraktis, kitaip nei reguliuojamas raktas, yra skirtas kokiai nors vienai operacijai atlikti, tarkim ratų varžtams prisukti, negali užtikrinti skirtingo kiekvieno varžto priveržimo momento. 

Dinamometrinis raktas Toptul.png
Skaitmeninis paprastai yra pranašesnis dėl tikslesnio sukimo momento nustatymo – mažesnė paklaida, vos 1–1,5%. Rekomenduojama rinktis dinamometrinius raktus, kurių tikslumo tolerancijos riba yra ne didesnė kaip 5 %.

Skirtingiems darbams - Skirtingos dinamometrų Nm jėgos

Kiekvienas dinamometrinis raktas skiriasi maksimalia priveržimo jėga pagal pavaros tipą, dėl to šį įrankį reiktų pasirinkti priklausomai nuo darbų pobūdžio:

  • 1/4" – sukimo momentas nuo 5 iki 30 Nm, smulkioms detalėms;
  • 3/8" – sukimo momentas nuo 20 iki 100 Nm, universaliausias, lengviesiems automobiliams;
  • 1/2" – sukimo momentas nuo 40 iki 200 Nm, tinka variklio montavimo, pakabos darbams;
  • 3/4" – sukimo momentas nuo 80 iki 500 Nm ir daugiau, skirta sunkiajai technikai, sunkvežimiams, traktoriams ir pan.

Tiksliam matavimui raktas turi būti sukalibruotas ir po darbo laikomas žemiausiu nustatymo lygiu. Įrankio kalibravimas turi būti atliekamas reguliariai pagal gamintojo numatytus reikalavimus. Aukštos kokybės dinamometriniai veržliarakčiai yra ilgaamžiai, pagaminti iš Cr-V / Cr-Mo plieno, su ergonomiško dizaino neslystančia rankena.

Įmonės „Inter Cars Lietuva“ specialistai visada suteiks profesionalią konsultaciją, pagalbą ir padės išsirinkti tinkamą įrankį pagal Jūsų poreikius. Kilus klausimams prašome kreiptis į „Inter Cars Lietuva“ Įrangos skyrių: telefonu (8 5) 219 3763 arba GICLTIranga@intercars.eu. Visą įrankių asortimentą rasite adresu iranga.intercars.eu