Paskelbimo data: 2021-09-10

Darbastaliai

Darbastaliai (darbo stalai) yra vienas reikalingiausių baldų autoservise ar garaže. Atliekant įvairius smulkius ar  didesnės apimties darbus yra būtina patogi darbo vieta.

darbastalis
darbastalis
Toptul darbastalis
Modulinis darbastalis
Modulinis darbastalis
Modulinis darbastalis

Dažnai sklandžiam darbui stalai yra komplektuojami kartu su viena arba dviem spintelėmis, lentyna ir perforuota sienele.

Reguliuojamo aukščio darbastaliai pritaikomi prie meistrui reikalingo aukščio, todėl mažiau pavargstama, išvengiama nugaros skausmų. Pavyzdžiui, EVERT stalų aukštis gali būti reguliuojamas nuo 50 iki 200 mm fiksaciniu kaiščiu. Baldai su reguliuojamomis kojelėmis užtikrina idealų stabilumą net patalpose su nelygiomis grindimis.

Darbastaliai gali būti pritaikyti ant jų montuoti ir naudoti įvairią įrangą ar gręžimo, šlifavimo stakles. Stalams, prie kurių nėra galimybės tiesiogiai pritvirtinti spaustuvo, gali būti naudojama speciali metalinė plokštė. Suvirintos konstrukcijos darbastaliai yra daug stabilesni ir ilgaamžiškesni nei tie, kurie sujungti eksploatacijos metu galinčiais atsilaisvinti varžtais. Darbastaliai pagaminti iš 1 mm storio profilių pasižymi tvirtumu ir atlaiko apkrovą nuo 200 kg. Taip pat galima rinktis ir specialų šlifavimo stalą, skirtą šlifavimo metu susidariusioms dulkėms pašalinti.



EV600026

0XPTWB0042

0XPTWB0020S

Dirbtuvių, garažų  darbastalis

Dirbtuvių darbastalių pagrindinė paskirtis – talpinti visus reikiamus įrankius, užtikrinti tvarką ir patogų darbą. Aukštos kokybės baldai yra ne tik ilgaamžiai, bet ir leidžia ergonomiškai planuoti darbo vietą, o tai gerokai padidina darbo produktyvumą. Šioje apžvalgoje supažindinsime ir patarsime, kaip išsirinkti baldus dirbtuvėms, autoservisui ar garažui.

Modulinis darbastalis

Darbastalių komplektai skirstomi į du tipus: moduliuojami ir vienetiniai. Moduliniai baldai ypač populiarūs dėl savo universalumo ir lengvai keičiamos segmentų pozicijos. Moduliniai baldai leidžia sukurti darbo zoną, kurioje bus viskas, ko reikia, taupant vertingą vietą garaže.

Kompozicija gali būti linijinė arba 90° kampu. Įvairių kombinacijų gausa leis rasti tinkamus baldus net mažiausioms dirbtuvėms ir sutalpinti visus reikalingus įrankius. Sienelėje ar spintelėje įmontavus elektros lizdą, galėsite patogiai naudotis elektriniais įrankiais ar krovikliais.

Aukštos kokybės autoserviso, garažų baldai yra ilgalaikė investicija, kuri tarnaus ilgai, užtikrins tvarką, funkcionalumą, lengvai prieinamus įrankius ir iki 30 % greitesnį darbą dirbtuvėse. Galiausiai, nereikėtų pamiršti ir dizaino: aukštos kokybės moduliniai baldai kuria stiprios įmonės įvaizdį.


SEA APMSSTACK03W

BE4500/C45/BX


Esminis vienetinių baldų skirtumas yra tas, kad jie nejungiami su kitais baldais – dėl to vėliau sudėtinga priderinti prie jų derinti kitus baldus ar juos išplėsti. Tačiau pasikeitus poreikiui, pavienius baldus lengva pernešti į kitą vietą. Šie baldai paprastai yra pigesni, tačiau moduliniai baldai daug geriau išnaudoja plotą.

DIRBTUVIŲ DARBASTALIŲ KOKYBĖ IR FUNKCIONALUMAS

 • Galimybė sudaryti įvairius baldų komplektus naudojant skirtingus komponentus: vežimėliai, spintelės, spintos, darbastaliai, sieninės perforuotos plokštės ir kiti.
 • Dirbtuvių baldai yra pagaminti iš plieno lakštų, kurių storis nuo 1 mm yra tvirti, ilgaamžiai, atlaikys dideles apkrovas.
 • Apsauginis stalviršio sluoksnis, gaminamas iš bent 3 mm ABS (didelio atsparumo plastiko), atsparaus įbrėžimams.
 • Įrankių stalčiai yra ištraukiami ir su rutuliniais guoliais, kurių maksimali apkrova nuo 25 kg.
 • Perforuotos sieninės plokštės ir jų aksesuarai (kabliukai, lentynėlės ir kt.), skirti darbo įrankiams kabinti ar sudėti, kad viskas, ko reikia, būtų matoma ir lengvai pasiekiama.
 • Saugumą užtikrina spintose ir spintelėse montuojamas centrinis užraktas.
 • Reguliuojamo aukščio kojelės užtikrina stabilumą net ir tose patalpose, kuriose grindys yra nelygios.
 • Moduliniuose balduose galima integruoti pneumatinius mazgus, taip pat higienos ir atliekų spinteles.
 • Miltelinis dažymas užtikrina gerą išvaizdą ilgaamžiškumą ir patikimai saugo nuo subraižymų, korozijos.


Patogios aliumininės rankenos


Reguliuojamos kojelės

Perforuota sienelė įrankiams pakabinti

Stalčiai su rutuliniais guoliais

Miltelinis darbastalių dažymas

Dažant milteliniu būdu, skirtingai nuo dažymo įprastais dažais, detalės paviršius padengiamas sausu pigmento ir rišamosios medžiagos mišiniu – milteliais, kurie užfiksuojami aukštoje temperatūroje.

Dažant milteliniu būdu, geresnis sukibimas užtikrinamas dažomus paviršius smėliuojant. Milteliai, kuriems elektrostatiniu būdu suteikiamas teigiamas krūvis, dažymo pistoletu užpurškiami ant įžemintos dažomos detalės paviršiaus. Tolygiai padengta detalė, priklausomai nuo metalo storio ir dažų rūšies, 15-30 minučių patalpinama į iki 160-200 °C įkaitintą krosnį. Krosnyje milteliai išsilydo, susilieja ir sukietėja.

Suprantama, miltelinio dažymo technologija nėra pigi, tačiau tokia danga gerokai tvirtesnė ir atsparesnė smūgiams nei nudažius vieno ar dviejų komponentų dažais, kuomet naudojami įvairūs skysti skiedikliai, tirpikliai ir dažų pigmentai.

Miltelinis dažymas dėl puikių atsparumo mechaniniam poveikiui savybių plačiai naudojamas ir kitų įrenginių (keltuvų, presų, įrankių vežimėlių ir pan.) apsaugai.

Miltelinio darbastalių dažymo privalumai:

 • sluoksnis yra storesnis, tvirtesnis nei skystų dažų;
 • atsparus smūgiams, subraižymams, geriau saugo nuo korozijos, oksidacijos;
 • didesnis atsparumas UV spinduliams;
 • turi elektros izoliacines savybes;
 • gilus įsiskverbimas ir didelis ilgaamžiškumas.

Darbastalio apkrova

Dirbtuvių darbstaliams yra nurodoma ir didžiausia leistina apkrova, kurią jie gali atlaikyti. Tai aktualu stalčiams, lentynoms, bet labiausiai – darbastaliams. Darbastalių atlaikoma maksimali apkrova siekia iki 2000 kg, o kartais ir daugiau. Maksimali apkrova, kurią atlaiko lentyna ir darbastalis yra pateikiama specifikacijose ir įvertinta tolygiai visame paviršiuje paskirstytai apkrovai. Dirbant su mažesnėmis detalėmis, užteks darbastalio, kurio maksimali apkrova yra nuo 200 kg, tačiau jei remontuojate sunkius mazgus, pavyzdžiui, pavarų dėžes, ir apkrova slegia vieną tašką (yra neišskirstyta), rekomenduojama rinktis darbastalį, atlaikantį svorį nuo 500 iki 1000 kg.

Renkantis stelažus, spintas ar spinteles maksimali apkrova priklausys nuo to, kokio pločio yra lentyna ir kokio svorio detales planuojate sandėliuoti. Lentynų maksimali apkrova paprastai svyruoja nuo 20 iki 650 kg.

Stalviršiai darbastaliams

Stalviršiai komplektuojami su spintelėmis ir darbastaliais, dažniausiai jie yra plieniniai arba mediniai.

Nerūdijančio plieno stalviršiai vertinami dėl didelio atlaikomo svorio, atsparumo skysčiams, karščiui, korozijai. Nerūdijančio plieno paviršius pranašesnis ir tuo, kad yra lengvai nuvalomas, į jį neįsigeria iš dalių ištekėjęs tepalas ar alyva.

Siūlomas didelis darbastalių su mediniu stalviršiu, pagamintu iš daugiasluoksnės medienos, padengtos laku, pasirinkimas. Medienos plokštės paprastai komplektuojamos dviejų tipų:

 • MDP – medienos drožlių plokštės – viena pigiausių medžiagų, gaminama iš medienos atliekų ir pjuvenų, kurios yra klijuojamos, presuojamos ir kaitinamos. Šios plokštės naudojamos pigių baldų gamybai.
 • MDF – medžio dulkių (plaušų) plokštės, dažniausiai montuojamos į dirbtuvių baldus, gaminamos iš medžio plaušo ir jį rišančių medžiagų, veikiant aukšta temperatūra ir aukštu slėgiu. MDF plokštės pasižymi patvarumu ir ilgaamžiškumu. Svarbu, kad MDF plokštė būtų impregnuota, atspari drėgmei.

Taip pat yra stalviršių, aptrauktų ABS plastiko danga, kuri sujungia metalinio ir medinio stalviršio gerąsias savybes, pasižymi didesniu atsparumu drėgmei ir įbrėžimams. Aukštos kokybės stalviršio storis paprastai yra apie 40 mm. Moduliniuose balduose stalviršis gali būti pasirenkamas komplektuojant baldą.



Darbastalio priedai

Įrankiai dažniausiai kabinami patogioje, matomoje padėtyje ant perforuotos sienelės virš darbastalio. Yra įvairiausių priedų, kabliukų, pakabų, laikiklių, kurie skirti įrankiams pakabinti ir taip pagreitinti darbą. Suktuvams, veržliasukiams laikyti yra skirti specialūs laikikliai, kurie tvirtinami prie rėmo ar perforuotų sienelių. Patogiam darbui yra skirti specialūs kompiuterių monitorių laikikliai, montuojami prie darbastalio.


47632

0XPTLT17-58

EV600659

EV600654

Įmonės „Inter Cars Lietuva“ specialistai visada suteiks profesionalią konsultaciją, padės pasirinkti ir sukomplektuoti baldus individualiai pagal jūsų poreikius. Jei turite klausimų, prašome kreiptis į „Inter Cars Lietuva“ įrangos skyrių: telefonu (8 5) 219 3763 arba GICLTIranga@intercars.eu. Visą baldų ir priedų asortimentą rasite adresu iranga.intercars.eu.