Paskelbimo data: 2022-01-12

„Common Rail“ – kuo ji ypatinga?

Senas dyzelinių variklių įpurškimo sistemas su didelio slėgio degalų siurbliu pakeitė pažangesnė konstrukcija „Common Rail“.

Pirmieji sistemą „Common Rail“ serijiniams automobiliams 1996 m. sukūrė „Bosch“. Ši sistema taip pavadinta dėl skirstymo vamzdžio – akumuliatoriaus, iš kurio degalai patenka į purkštukus, atidaromus veikiant elektriniam signalui. Būna dviejų rūšių purkštukai: elektromagnetiniai arba su pjezoelektriniu elementu. Abiejų rūšių purkštukai toliau tobulinami ir sėkmingai veikia su moderniais varikliais.

Pagrindinis sistemos privalumas – didelis degalų slėgis visais variklio darbo režimais. Didelis įpurškiamo slėgis leidžia degalus tiekti beveik garų pavidalu. Taip degalai lengvai susimaišo su oru ir nereikia papildomo išgarinimo. Degalų sistema „Common Rail“ labiau atitinka aplinkosaugos standartus, be to, automobilis su šia sistema dažnai yra dinamiškesnis už benzininį ir beveik toks pat tylus.

Dažniausi degalų sistemos gedimai?

Su degalų sistemos gedimais susiduria daugelis dyzelinių automobilių vairuotojų. Kuo rūpestingiau ir akyliau degalų sistema prižiūrima, tuo automobilis tarnaus ilgiau. Dažniausi degalų sistemos gedimai:

  • Nekokybiškas arba laiku nepakeistas degalų filtras.

Degalų filtrą būtina keisti laiku! Laiku nepakeistas degalų filtras užsiteršia ir deformuojasi. Pažeistas filtras nepašalina iš degalų mikroteršalų ir vandens likučių. Dėl to nukenčia ir kitos degalų sistemos dalys.

  • Nekokybiški degalai.

Dauguma automobilių gamintojų nurodo, kad purkštukas gali tarnauti net iki 200 tūkst. kilometrų važiavimo, bet naudojant nekokybiškus degalus šis atstumas labai sutrumpėja. Nekokybiškuose degaluose yra vandens. Net ir kokybišką bei laiku pakeistą degalų filtrą gali pažeisti per didelis vandens kiekis.

Ką daryti jei sugedo sistema „Common Rail“?

Degalų įpurškimo sistemos „Common Rail“ gedimai taisomi tik specializuotose dirbtuvėse, kurios turi diagnostinę įrangą ir kuriose dirba kvalifikuotas personalas.Kaip rasti specializuotas dirbtuves?

Degalų sistemos gedimus gali nustatyti ir pašalinti tik kvalifikuoti darbuotojai, todėl tokių dirbtuvių nėradaug. Mūsų įmonė „Inter Cars“ turi naują autoservisų paieškos įrankį „Motointergrator“, kuris padeda klientams rasti kvalifikuotas dirbtuves internetu. Šioje platformoje, nurodžius ieškomą paslaugą, galima išsirinkti autoservisą, pamatyti atsiliepimus, įvertinimus ir suplanuoti vizitą.