Paskelbimo data: 2022-07-28

„Clarios“ AGM baterijos: optimalus sprendimas komerciniams sunkvežimiams ir sunkiasvorėms transporto priemonėms

Pasaulyje eksploatuojamų komercinių sunkvežimių skaičius nuolat auga, todėl atsiranda vis didesnis „Clarios“ AGM – sugeriančio stiklo pluošto (angl. Absorbent Glass Mat) akumuliatorių – poreikis.

Tai optimalus sprendimas, gebantis susidoroti su didesnėmis elektros apkrovomis ir atitinkantis aukštesnius tvarumo reikalavimus.

Sunkiasvorėms transporto priemonėms ir taip reikia daugiau galios, palyginti su vidutinėmis keleivinėmis transporto priemonėmis. Trys vyraujančios tendencijos dar labiau didina akumuliatoriams keliamus reikalavimus:

  • Didesnis pagalbinių technologijų skaičius. Saugos funkcijos, tokios kaip įspėjimai apie nukrypimą nuo eismo juostos, priekinio susidūrimo prevencija ir autonominis avarinis stabdymas, padeda apsaugoti vairuotojus ir transporto priemones. Šioms funkcijoms reikalingi akumuliatoriai, galintys efektyviai ir patikimai tiekti būtiną energiją.
  • Daugiau patogumą užtikrinančių funkcijų. Tolimųjų reisų sunkvežimių vairuotojai, privalomą poilsio laiką praleidžiantys transporto priemonėse, tikisi elektros energijos šildymui ir (arba) vėsinimui, taip pat išmaniesiems telefonams, planšetiniams kompiuteriams, mikrobangų krosnelėms ir kt. Pramonės ir teisės aktų reikalavimai, kuriais siekiama sumažinti veikimo tuščiąją eiga laiką, nurodo, kad sunkvežimiams reikia akumuliatorių, galinčių visiškai išsikrauti.
  • Kiti reglamentai. Įvairūs reguliaciniai ir tvarumo reikalavimai keičiasi taip pat sparčiai, kaip ir elektros energijos apkrovos. Transporto priemonių gamintojai ir transporto priemonių parkų savininkai siekia sumažinti anglies dioksido išmetimą, net jei dėl to ilgėja jų darbo valandos.

Visa tai skatina mąstyti apie geresnius energijos saugojimo sprendimus, o „Clarios“ turi tam atsakymą – tai AGM akumuliatoriai.

Kai tradiciniai akumuliatoriai nuvilia, AGM akumuliatoriai veikia patikimai: jie sugeba valdyti padidėjusius elektros energijos poreikius, užtikrindami optimalų veikimo ciklą ir patikimumą. Vairuotojai gali išjungti variklius poilsio metu, tačiau vis tiek naudoti automobilyje esančias funkcijas ir priedus.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad „Clarios“ AGM akumuliatoriai atlaiko didelę vibraciją, būdingą komercinėms transporto priemonėms. Ilgesnis akumuliatoriaus tarnavimo laikas reiškia geresnius rezultatus, ypač atsižvelgiant į tai, kad vienai puspriekabei gali prireikti nuo dviejų iki aštuonių akumuliatorių.

Galiausiai, „Clarios“ baterijos prisideda prie žiedinės ekonomikos palaikymo. Šiandien iki 99 % švino rūgšties akumuliatoriuose esančių medžiagų galima atkurti, perdirbti ir iš naujo pagaminti. Naudodami perdirbtas žaliavas, 90 % sumažiname energijos ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą. 

Šiuo metu „Clarios“ asortimente siūlomi sprendimai, tinkami 80 % vidutinių ir sunkiasvorių transporto priemonių. Esame pirmaujantis pasaulinis akumuliatorių tiekėjas originalios įrangos gamintojams ir atsarginių dalių rinkai. Remdamiesi savo daugiau nei 130 metų patirtimi, toliau tobuliname akumuliatorius, kurie yra sumanus pasirinkimas šiandieniniams ir ateities komercinių sunkvežimių parkams.