Paskelbimo data: 2023-08-11

Automobilių gervės bekelių mėgėjams


Jei važinėti bekele tapo nauju jūsų pomėgiu, be abejo, ilgainiui jums prireiks automobilio gervės. Kaip tinkamai pasirinkti tokią įrangą? Į ką reikia atkreipti dėmesį ir kokie modeliai rekomenduojami? Apie tai sužinosite iš šio straipsnio.

Automobilių gervės bekelių mėgėjamsPačioje bekelės nuotykio pradžioje automobilio gervė tikriausiai nebus būtiniausia įranga, bet gilindamiesi į tokio vairavimo ypatumus greitai suprasite, kad be geros gervės – nė žingsnio! Ko gero, kiekvienas patyręs vairuotojas galėtų papasakoti ne vieną istoriją, kaip iš pažiūros nereikšmingas įrenginys apsaugojo jį nuo rimtų keblumų. Tad neverta laukti! Skaitykite toliau ir sužinokite daugiau apie automobilių gerves.


Elektrinė automobilio gervė: kas tai?Automobilių gervės – tai įrenginiai, maitinami iš visureigio akumuliatoriaus, esančio po variklio gaubtu, tiesiogiai gaunama elektros energija (ir ne tik). Gervės variklis suka būgną ir vynioja lyną, kurio gale yra kablys. Dėl paprastos konstrukcijos ir įrenginyje slypinčios galios juo įmanoma ištraukti purve įstrigusį automobilį arba pašalinti kelyje esančią kliūtį. Dažniausiai automobilio gervė montuojama ant automobilio buferio.

Tačiau tam, kad gervė pasiteisintų kelionėje, būtina pritaikyti jos parametrus realiems savo poreikiams. Toliau iš šio straipsnio išsiaiškinsite, kokios rūšies įrangos galite įsigyti, į ką reikėtų atkreipti dėmesį perkant, ir sužinosite, kokias 12 V automobilių gerves rekomenduojame.


Automobilių gervių rūšysAutomobilio gervė – tai įrenginys, kuris gali būti kelių rūšių, pritaikytų įvairiems praktiniams vairuotojo poreikiams. Rinktis galite iš 4 įrenginių tipų.


Rankinė gervėTai yra paprasčiausia tradicinės formos automobilio gervė. Tačiau turite žinoti, kad šio tipo įrenginys netinka profesionaliai naudoti ir gali būti pritaikomas kaip nedidelių automobilių įrangos elementas. Rankinė gervė yra santykinai sunki, o jos priežiūrai reikia nemažai jėgos.


Elektrinė automobilio gervėBe abejo, tai populiariausia gervių rūšis. Dauguma bekelės mėgėjų teigia, kad šio tipo įranga – tai idealus įrankis kiekvienam tokio laisvalaikio mėgėjui. Elektrinė automobilio gervė pasižymi nedideliu svoriu ir gana dideliu funkcionalumu. Ji pravers kiekvienoje situacijoje, kurioje galite atsidurti važiuodami bekele. Neginčytinai galima teigti, kad šis įrenginys turi būti kiekviename bekelių entuziasto automobilyje.


Mechaninė gervėŠis įrenginys taip pat yra labai populiarus. Tokio tipo gervė turi vidaus degimo variklį. Jei į bekelės sportą žiūrite kiek profesionaliau, šios rūšies gervės jums tiks idealiai. Didelė galia, patikimumas bei galimybė išgelbėti sunkiose situacijose suteikia šiai įrangai išskirtinį funkcionalumą.


Hidraulinė gervėIki šiol nedaug bekelės gerbėjų naudojo hidraulinius įrenginius, tačiau šiuo metu pastebimas vis didesnis profesionalų susidomėjimas tokios rūšies gervėmis. Būdingi hidraulinių gervių požymiai – atsparumas bei didelė galia. Kaip jų trūkumus galima išskirti lėtą darbą bei didelį svorį, kuris kai kuriais atvejais gali sukelti tam tikrų problemų.

Tai, kokios rūšies gervę pasirinksite, daugiausia priklauso nuo jūsų vairavimo pobūdžio ir pasirenkamos vietovės. Mat kai kurie sprendimai pasiteisina tik situacijose, nereikalaujančiose radikalių priemonių, o kiti, atvirkščiai, yra sukurti beviltiškiems atvejams.Į ką atkreipti dėmesį renkantis gervę?Prieš pasirinkdami konkretų sprendimą turite atkreipti dėmesį į parametrą, kuris nurodo šio įrenginio tempimo galią. Specialistų nuomone, visureigiams, skirtiems judėti bekelėmis, tempimo galios koeficientas turi būti mažiausiai 1,5 karto didesnis už paties automobilio svorį. Žinoma, kuo ši vertė bus didesnė, tuo geriau. Ieškokite sprendimo, kurio šis koeficientas būtų 2, ir tikrai nepasigailėsite.

Kodėl tai taip svarbu? Gervė – tai įrenginys, kuris privalo ištraukti jūsų automobilį iš duobės, pilnos vandens arba purvo. Tai reiškia, kad jam reikia didelės galios, kuri užtikrintų tinkamą jo veikimą.

Taip pat svarbu pasirinkti ir tinkamą gervės rūšį. Universaliausias ir dažniausiai pasiteisinantis daugumoje situacijų įrenginys būtų elektrinė gervė. Kaip jau minėjome, šio įrenginio svorio ir pasiekiamų rezultatų santykis yra palankiausias.

O jeigu jus domina sprendimai, skirti profesionalams, be abejo, turite pasidomėti geromis mechaninėmis arba hidraulinėmis gervėmis. Geriau venkite mechaninių gervių, nes norint jomis naudotis reikia tikrai stiprių raumenų! Taip pat atsiminkite, kad net gera gervė nepadės, jei nepasirūpinsite solidžiomis padangomis.


Automobilių gervės: rekomenduojami modeliaiŽemiau pateikiame automobilių gervių modelius, kurie padės jums judėti bekelėse.

  1. „Dragon Winch Highlander“

Kalbant apie 12 V automobilių gerves, šis modelis yra labai geras sprendimas. 9 AG variklis bei trijų pakopų planetinė pavara su perdavimo skaičiumi 273:1 – tai pagalbos garantija sunkiose situacijose. Gamintojai įvertino ankstesnių versijų trūkumus ir šiame modelyje pritaikė naują būgno, variklio bei pavaros sandarinimo būdą. Taip buvo pasiekta nepriekaištinga apsauga nuo sniego, purvo, smėlio ir, svarbiausia, vandens. Įrenginys turi naujovišką stabdį su papildomais stabdžių antdėklais. Elektrinės automobilių gervės tempimo galia – 5,5 t.

  1. „Dragon Winch Maverick“

Tai gervė, kurios tempimo galia yra 5443 kg, o variklio galia – 6,8 AG. Komplekte taip pat yra plieninis 28 m ilgio lynas – jo visiškai pakaks pradedantiesiems vartotojams, kuriems nereikia profesionalių sprendimų. Įrenginys kartu su papildomais elementais sveria 42 kg.

  1. „Husar Winch“

Tai elektrinė gervė su planetine pavara, kurios perdavimo skaičius – 265:1, o plieninio lyno ilgis – 25 m. Šis modelis specialiai skirtas automobiliams, kuriais važinėjama bekele. Šioje gervėje taip pat sumontuotas automatinis stabdys. Įrenginio tempimo galia – 5,5 t, o variklio galia – 6 AG.


Automobilio gervė – dar ne viskas. Kas dar gali praversti?Gervė – svarbus visureigio įrangos komponentas, bet jums taip pat dar gali prireikti kelių papildomų elementų.

  • Trapai pravers tempiant automobilį iš smėlio, sniego ar purvo. Tai specialūs padėklai po ratais, kurie pagerina sukibimą ir padeda įveikti nedideles kliūtis: griovius, įdubas, duobes ir smegduobes. Galite pasirinkti plastikinius, kevlaro arba plieno trapus. Jei jums rūpi patikimumas bei geriausias įmanomas sukibimas, trečiasis variantas pasiteisins geriausiai.
  • Snorkelis (įsiurbimo vamzdis). Šis keistai vadinamas elementas – tai vamzdis, tiekiantis orą varikliui ir apsaugantis jį nuo užliejimo važiuojant ypač sunkiomis sąlygomis.
  • Ilgųjų šviesų žibintai – tai būdas užsitikrinti puikų matomumą. Važinėjant bekelėmis būtinas ypač kokybiškas apšvietimas, galintis atlaikyti sunkias važiavimo ir orų sąlygas. „Prieš montuojant snorkelį būtina įsitikinti, kad automobilio įsiurbimo sistema yra absoliučiai sandari. Priešingu atveju snorkelis pakels variklio temperatūrą, sumažins jo našumą ir pirmiausia padidins degalų sąnaudas. Pasirinkite snorkelį, pritaikytą konkrečiai savo automobiliui, ir išvengsite problemų“, – sako „Inter Cars“ ekspertas.
  • Įrenginys „Hi-Lift“ („Lift-Jack“). Visureigiai dažniausiai turi aukštą pakabą, kuri labai praverčia važiuojant per klampų gruntą, gilų smėlį, nelygumus ir t. t. Bet būna situacijų, kai prireikia automobilį papildomai pakelti, o tai galima padaryti tik naudojanti „Hi-Lift“. Tai paprastos konstrukcijos įrenginys, susidedantis iš plieninės kolonos su kiaurymėmis, kuri remiasi į pagrindą, ir svirties su reketiniu mechanizmu. „Hi-Lift“ leidžia ištraukti automobilį iš gilių vėžių ir būna veiksmingesnis nei elektrinės gervės. Be abejo, privalote jį turėti savo bagažinėje.

Jau žinote, kokią gervę pasirinkti?Kaip matote, automobilio gervė – labai svarbus kiekvieno visureigio įrangos elementas. Tačiau prieš pasirinkdami konkretų sprendimą atsakykite sau į klausimą, kokie yra jūsų poreikiai, ir pritaikykite jiems konkretų produktą. Nepamirškite, kad kalbama apie įrenginį, kuris gali jus apsaugoti nuo rimtų problemų trasoje, todėl rinkitės atsakingai ir vadovaukitės realiais poreikiais.

Verta pasidomėti ir klientų atsiliepimais apie jus dominantį produktą. Tai greičiausias būdas gauti patikimos informacijos apie konkrečius modelius. Be gervės, apsirūpinkite ir trapais, snorkeliu bei įrenginiu „Hi-Lift“. Su tokiu pasiruošimu jūsų bekelės nuotykiai bus ne tik kupini gerų emocijų, bet ir saugūs!


Bekelė su „Inter Cars“Jei ieškote produktų, kurie jums padėtų įveikti didžiausias kliūtis bekelėje, apsilankykite „Inter Cars“ parduotuvėje. Ten rasite automobilių dalių bei aksesuarų, naudingų kiekvienam automobilių mėgėjui. Prireikus sulauksite ir specialistų pagalbos – jie padės parinkti konkretų sprendimą, atitinkanti jūsų poreikius.

Jau žinote, kas tai yra automobilio gervė ir kodėl tai pravartus įrenginys važinėjantiems bekelėmis. Taip pat susipažinote su jų rūšimis: rankinėmis, elektrinėmis, mechaninėmis bei hidraulinėmis. Pateikėme ir mūsų rekomenduojamų modelių sąrašą. Be to, parinkome papildomą įrangą, kuri gali jums praversti bekelėje. Toliau rasite ir atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.