Paskelbimo data: 2019-06-21

Automobilių elektronika – saugos lygį gerinančios sistemos

Pastaraisiais metais mūsų keliais važinėjančių transporto priemonių skaičius cikliškai didėjo. Be to, naujai gaminami modeliai yra vis dinamiškesni, todėl vairuotojai turi būti dėmesingesni ir labiau susitelkę. Čia į pagalbą ateina gamintojai, kurie kuria ir montuoja automobiliuose pagalbines vairavimo sistemas. Be kitų, tai yra radarų sistemos, kurios tiksliai išmatuoja greitį, kryptį ir atstumą iki kliūčių bei kitų eismo dalyvių.

automobilių elektronika.jpg

Dar 2005 metais buvo panaudoti pirmieji serijinės gamybos radarų jutikliai, kurie padėdavo vairuotojui stebėti „akląsias zonas“, keisti eismo juostas ar statyti automobilį galu. Naujausi (ketvirto tipo) jutikliai, be pirmiau minėtų funkcijų, turi dar vieną – vadinamąjį išlaipinimo asistentą. Ji padeda atpažinti pavojus, kylančius išlipant iš automobilio, pavyzdžiui, gali įspėti keleivius apie artėjančias transporto priemones.

Toliau pateikiame keletą radarų jutiklių panaudojimo sričių.

  • Aklosios zonos“ stebėjimas

Stebimas vairuotojo regėjimo lauko „aklojoje zonoje“ esantis vaizdas, analizuojama situacija ir įspėjama apie pavojus keičiant eismo juostą.

  • Eismo juostų keitimo asistentas

Vairuotojas įspėjamas, kad keisti eismo juostą gali būti pavojinga. Daugeliu atvejų sistema įspėja, kai atstumas iki kliūties yra 70 metrų, todėl vairuotojas gali pakankamai anksti nutraukti manevrą. Šios sistemos privalumai labiausiai matomi važiuojant greitkeliu, nes ji stipriai pagerina saugos lygį.

  • Galinė sistema „Precrash“

Ši sistema stebi iš galo besiartinančių transporto priemonių judėjimą ir, aptikusi neišvengiamą susidūrimą, įjungia įvairias saugos sistemas, pavyzdžiui, saugos diržus, oro pagalves ir kt.

  • Įvažiavimo iš greitėjimo juostos asistentas

Įvažiuojant iš greitėjimo juostos, pavyzdžiui, išvažiuojant iš stovėjimo aikštelės, ši sistema įspėja vairuotoją apie artėjančias transporto priemones. Labai dažnai atliekant šį manevrą kiti automobiliai užstoja regėjimo lauką, todėl stipriai pablogėja saugos lygis.

  • Išlaipinimo asistentas

Asistentas stebi kairiųjų ir dešiniųjų durelių plotą, taip pat automobilio priekį ir galą, o, aptikęs galimus pavojus, apie tai įspėja keleivius.

REKOMENDACIJOS

Norint, kad visos šios sistemos veiktų tinkamai, svarbu nepamiršti, kad buferio toje vietoje, kur yra jutikliai, negalima apklijuoti arba uždengti. Be to, žiemą nuo jų reikia pašalinti sniegą ir ledą.

Rūpindamasi savo klientais, įmonė „Inter Cars“ komercinį pasiūlymą papildė keliolika „aklosios zonos“ stebėjimo ir eismo juostų keitimo asistentų, kuriuos gamina žinomas gamintojas „Hella“.

KODŲ PAVYZDŽIAI: 6PZ010 905-361, 6PZ934 692-851

Jus taip pat gali sudominti:

Ar šiuo metu dirba mano autoservisas?

Ar šiuo metu dirba mano autoservisas?

Svarbi informacija dėl LR teritorijoje paskelbto karantino

Svarbi informacija dėl LR teritorijoje paskelbto karantino

Padangų montavimo staklės – kaip išsirinkti?

Padangų montavimo staklės – kaip išsirinkti?

Ratų balansavimo staklės – patarimai norintiems įsigyti

Ratų balansavimo staklės – patarimai norintiems įsigyti