Paskelbimo data: 2020-01-10
, autorius: HEPU

Ar nepamirštate pakeisti aušinimo skysčio?

Alyvos keitimas variklyje – įprastas dalykas, nes dauguma vairuotojų laikosi gamintojo rekomendacijų. Deja, ne visi automobilių vairuotojai žino kad aušinimo skystį reikia keisti kas 2 metus, nes šiuolaikiniuose varikliuose naudojami komponentai yra labai jautrūs jo kokybei.

Hepu aušinimo skystis.jpg
Daugkartinio naudojimo skystis?

Dažna mechanikų klaida, kai po paskirstymo mechanizmo su aušinimo skysčio siurbliu pakeitimo arba po aušinimo skysčio siurblio pakeitimo į variklį yra supilamas senas, prieš tai išleistas aušinimo skystis. Būtina prisiminti, kad šiuolaikiniai varikliai labai dažnai turi energetinį balansą labai artimą konstrukcinėms galimybėms. Nieko jau nebestebina 250-300 AG  iš dviejų litro variklio sveriančio vos 120 kg. Dėl turbinos panaudojimo (arba turbinų, o tiksliau „turbinėlių“) šie varikliai labai maloniai įsukami iki raudonos ribos, o tai reiškia, kad aušinimo skysčio temperatūra pasiekia apie 110-120°C ribas. Nauji, aukštos kokybės aušinimo skysčiai kuo puikiausiai susidoros su tokiais iššūkiais neprarasdami savo savybių. Tačiau kur kas blogiau gali būti su nežinomų gamintojų aušinimo skysčiais arba su skysčiais, kurie varikliui tarnavo kelias dešimtys tūkstančių kilometrų – staiga gali paaiškėti, kad variklis užvirė be aiškios priežasties. Jei aušinimo skysčio siurblio sparnuotė yra pagaminta iš plastiko, nežinomo gamintojo aušinimo skystis veikiamas aukštos temperatūros gali, pavyzdžiui, pradėti reaguoti su medžiaga, iš kurios yra pagaminta sparnuotė, todėl verta iš anksto pagalvoti apie patikrinto gamintojo, pavyzdžiui, „HEPU Germany“, aušinimo skysčio panaudojimą. Keliais eurais brangesnis aušinimo skystis neištuštins Jūsų kišenės tiek, kiek gali ištuštinti potencialios problemos su varikliu.

Skysčio keitimas

Labai svarbus yra ir aušinimo sistemos praplovimas prieš naujo, švaraus skysčio įpylimą – nepadarius to gali būti pažeistas skysčio riebokšlis ir aušinimo sistemos išsandarinimas. Išleisdami senąjį skystį „pakeliame“ nuosėdas, susikaupusias radiatoriuje, žarnose ar variklio bloko kanaluose. Jei tinkamai neišplausime visos aušinimo sistemos, dalis teršalų liks ir cirkuliuos sistemoje padidindama aušinimo skysčio siurblio riebokšlio mechaninio pažeidimo tikimybę.

Kiek pavojingi yra kieti teršalai aušinimo sistemai parodo siurblys P673 naudojamas benzininiuose VAG grupės varikliuose (1.8 ir 2.0 TSI). Jame naudojamas plastikinis rutulinis vožtuvas atidarantis/uždarantis skysčio srautą į siurblio sparnuotę. Jei ten pateks teršalai ir rutulinis vožtuvas užstrigs atviroje padėtyje – variklis ilgiau šils, jei uždaroje padėtyje – variklis perkais, nes nebus priverstinės skysčio cirkuliacijos sistemoje.

Kaip ekologija keičia aušinimo skysčio siurblius?

Ekologija ir aplinkos apsauga (medžiagų perdirbimas, variklio svoris, teršalų emisija) taip pat turi įtakos aušinimo skysčio siurbliams. Pirmąja revoliucija tapo plastikinių siurblių sparnuočių įvedimas. Daugelis mechanikų iki šiol nepasitiki siurbliais su plastikinėmis sparnuotėmis, tačiau didesne problema tapo perjungiamų siurblių įvedimas. Vienas dažniausių gedimų varikliuose 1.6 TDI ir 2.0 TDI yra žiedo uždengiančio sparnuotę įstrigimas uždaroje pozicijoje, tuomet yra blokuojama aušinimo skysčio cirkuliacija ir variklis nebeaušinamas. Šis dažnas gedimas atsiranda esant mažesnei ridai nei alyvos siurblio pavaros velenėlio susidėvėjimas.

Siurbliai, perjungiami po slėgiu, taip pat dažnai genda – membrana atlaiko maždaug tiek, kiek anksčiau atlaikydavo dujų krosnelės membrana. Deja, agresyvūs skysčiai, naudojami aušinimo sistemose, ir aukštos temperatūros poveikis sukelia greitesnius bei dažnai sunkiai prognozuojamus atskirų šių sistemų elementų gedimus.

HEPU – vokiška kokybė, kuria galite pasikliauti

Jau virš 50 metų HEPU® yra žinomas aukštos kokybės aušinimo skysčio siurblių gamintojas. Originalūs skysčiai ir koncentratai aušinimo sistemoms iš HEPU® užtikrina patikimą apsaugą nuo korozijos, perkaitimo, nuosėdų susidarymo bei optimalų šilumos nuvedimą. Apie aukštos kokybės HEPU®  produktus teiraukitės savo tiekėjo arba aplankykite internetinėje svetainėje www.hepu.de.