Paskelbimo data: 2019-05-31

3-iasis tarptautinis konkurso „Geriausias jaunasis automechanikas“ finalas

Jauni, motyvuoti, ambicingi, turintys didelį žinių bagažą ir dar didesnį norą tapti geriausiu jaunuoju automechaniku Europoje – tokie jaunuoliai gegužės 25–26 dienomis susirinko į 3-iajį tarptautinį konkurso „Geriausias jaunasis automechanikas“ finalą Lenkijoje.

Screenshot_1.png

Finale susitiko moksleiviai iš 7 Europos šalių: Lenkijos, Lietuvos, Estijos, Latvijos, Ukrainos, Vengrijos ir Bulgarijos. Dar 2017 m. konkurse varžėsi tik trijų šalių atstovai (Lenkijos, Lietuvos ir Latvijos), jau po metų prie jų prisijungė ir kolegos iš Bulgarijos bei Estijos. Šiemet šalių sąrašą papildė Ukraina ir Vengrija.

Gegužės 25–26 dienomis „Inter Cars“ Mokymų centre jie varžėsi dėl geriausio jaunojo automechaniko titulo. Jauni mechaninių transporto priemonių remonto specialistai privalėjo atlikti sudėtingas technines užduotis – buvo vertinamos jų praktinės žinios bei automobilių diagnostikos ir remonto realiomis darbo sąlygomis įgūdžiai.

Po įtemptos kovos paaiškėjo, kad 3-iojo tarptautinio „Geriausio jaunojo automechaniko“ konkurso nugalėtoju tapo Bulgarijos atstovas Erenʼas Osmanʼas. Tačiau galime pasidžiaugti, nes antroji vieta finale atiteko lietuviui Lūkui Karliui Siksniui, kuris nuo pirmosios vietos laimėtojo atsiliko vos keliais taškais. Trečiosios vietos laimėtojas – lenkas Bartlomiejʼus Januszewskiʼs.

Lietuvis Lūkas Karlis Siksnis, paklaustas, kaip jam sekėsi konkurse, nedaugžodžiavo: „Visada galima pasirodyti geriau, sėkmės kiek pritrūko, bet rezultatu esu patenkintas“, – sakė jaunasis automechanikas. Anot prizininko, visos užduotys buvo paprastos, bet, norint surinkti maksimalų balų skaičių, reikėjo kruopštumo, atidumo ir greičio. „Skubėk lėtai“ – toks buvo mano moto“, – teigė Lūkas.

Bendra tarptautinio „Geriausio jaunojo automechaniko“ konkurso pirmųjų trijų vietų prizų vertė siekė net 25 000 Eur. Taip pat visi tarptautinio konkurso finalo dalyviai buvo pakviesti į „Elring“ gamyklą, esančią Štutgarto mieste, ir į automobilių pramonės muziejų.

„Šis konkursas – vienas svarbiausių „Inter Cars“ organizuojamų renginių. Didžiuojamės tuo, kad ši iniciatyva kasmet susilaukia vis didesnio dalyvių, partnerių susidomėjimo. Be jų mums tikrai nepavyktų suorganizuoti tokio puikaus konkurso. Bendromis pastangomis ugdome naują automechanikų kartą, ji – mūsų srities ateitis“, – sakė Radosławʼas Sujka, „Inter Cars“ Mokymų skyriaus vadybininkas.

Konkursą kasmet remia žinomi ir prestižiniai prekės ženklai, kurie rūpinasi tinkamos jaunimo pasaulėžiūros formavimu. Šiais metais strateginiai partneriai tiek nacionaliniuose etapuose, tiek tarptautiniame finale buvo „Bosch“, „Elring“ bei „ZF Aftermarket“, o tarptautinio finalo partneriai, be anksčiau išvardytų, buvo „Hella“, „Varta“, „Meyle“ bei „Motoremo“.

Jus taip pat gali sudominti:

Oro kompresorius autoservisui – kaip tinkamai išsirinkti?

Oro kompresorius autoservisui – kaip tinkamai išsirinkti?

Šaldymo agentų (freonų) rūšys

Šaldymo agentų (freonų) rūšys

Ozono generatorius – skirtas dezinfekuoti orą ir paviršius

Ozono generatorius – skirtas dezinfekuoti orą ir paviršius

NRF aukštos kokybės kondicionierių kompresoriai

NRF aukštos kokybės kondicionierių kompresoriai