Paskelbimo data: 2021-05-10

Geriausi 2021 m. automobilių kilimėliai – kaip išsirinkti?

Geros kokybės kilimėliai reikalingi kiekviename automobilyje. Daugeliui žmonių tai madingas ir elegantiškas priedas, pritaikytas prie kitos automobilio salono įrangos. Didelis papildomos dangos pranašumas yra tai, kad ji apsaugo originalią transporto priemonės kiliminę dangą nuo nusitrynimo ir nešvarumų, kuriuos sunku pašalinti. Ieškant geros kokybės gaminių, verta pažvelgti į automobilių kilimėlių suvestinę, į kurią įtraukti modeliai, skirti tiek konkrečių markių transporto priemonėms, tiek universalūs variantai.

Automobilių kilimėliai.png

Automobilių kilimėliai – pirkimo gidas, reitingas ir testas

Rinkoje yra įvairių automobilių kilimėlių modelių, kuriuos galima įsigyti savo transporto priemonei. Vienas mūsų rekomenduojamų produktų – kilimėliai „Frogum“, skirti populiariausių markių automobiliams. Guminiai kilimėliai, susidedantys iš keturių elementų – labai praktiškas sprendimas, lengvuosiuose automobiliuose pasiteisinęs jau daugelį metų. Dauguma vairuotojų deda guminius kilimėlius žiemos sezonui, kai oro sąlygos yra nepalankios. Kitas rekomenduojamas produktas – „Mammooth“ tekstiliniai kilimėliai automobiliams. Juodos spalvos modelis yra pagamintas iš aukštos kokybės tekstilės, kuri yra padengta polipropileno danga.

Pirkimo gidas – kokius automobilių kilimėlius įsigyti?

Vairuotojai, kurie vis dar svarsto, ar automobilio kilimėliai yra būtina transporto priemonės įranga, privalo žinoti, kad tai vienas svarbiausių automobilio vidaus elementų. Geros kokybės kilimėliai padeda palaikyti automobilio salone tvarką. Atsisakydamas jų, automobilio savininkas turėtų suprasti, kad visas purvas – žemė, smėlis – ir sniegas susigers tiesiai į grindų dangą. Galima įsivaizduoti, kaip atrodys automobilio salonas po žiemos, kai į automobilio saloną patenka daugiausia drėgmės ir purvo.

Gerai pritaikyti kilimėliai, be abejo, pagerina automobilio salono estetinį vaizdą. Rinkoje galime rasti daug gražių modelių, kurie yra apsiūti spalvotomis siūlėmis arba turi išsiuvinėtus įvairių rūšių logotipus. Geros kokybės kilimėliai turi sugerti drėgmės perteklių. Automobilio kilimėlis sugeria drėgmę, kuri įsėdant į transporto priemonę patenka nuo avalynės. Dažnai tai būna vanduo kartu su žemėmis arba kitu purvu, kuris gali likti ant automobilio grindų dangos. Kaip žinoma, daug lengviau išvalyti kilimėlį, kurį bet kada galima išimti ir išpurtyti. Kai nešvarumus sunku pašalinti, galima tiesiog išmesti senąjį kilimėlių komplektą ir nusipirkti naują. Stipriai užterštos grindų dangos nepavyks pakeisti už naujų kilimėlių kainą, todėl verta pasirūpinti tuo, kad automobilyje kilimėliai vis dėlto būtų.

Kokius automobilių kilimėlius pasirinkti?

Rinkoje galime rasti dviejų rūšių automobilių kilimėlius. Vairuotojas gali pasirinkti tekstilinius arba guminius kilimėlių modelius. Prieš perkant verta apsispręsti, kuris variantas bus geriausias ir patenkins transporto priemonės savininko lūkesčius. Perkant naują automobilio kilimėlių komplektą, reikia atkreipti dėmesį ne tik į estetinius pranašumus, bet visų pirma į funkcionalumą. Svarstant, kuris automobilio kilimėlis yra geriausias, būtina atkreipti dėmesį į medžiagą, iš kurios jis pagamintas.

Guminiai kilimėliai

Guminiai kilimėliai – tai sprendimas, kurį renkasi reikliausi vairuotojai. Tai nepaprastai praktiški modeliai, atsparūs atmosferos poveikiui. Jie vienodai puikiai tinka tiek vasaros, tiek žiemos sezonui. Daugelis vairuotojų juos renkasi kaip alternatyvą rudens ir žiemos sezonui, kai lauke yra daug drėgmės. Geriausias automobilio kilimėlis, pagamintas iš gumos, yra labai lengvai valomas ir prižiūrimas. Norint pašalinti purvą, jį pakanka nuskalauti arba nuplauti aukšto slėgio plautuvu. Priklausomai nuo pasirinkto modelio, galima išskirti lovelinius ir standartinius variantus. Pirmieji turi aukštą briauną, kuri saugo, kad ant automobilio grindų dangos nepatektų vandens ir purvo. Pagrindinis guminio lovelinio kilimėlio trūkumas – ne itin estetiška išvaizda, kuri gali nepatikti kai kuriems vairuotojams. Standartiniai modeliai turi išspaustą šachmatų lentos pavidalo raštą, kuris apsaugo, kad vanduo nenutekėtų nuo kilimėlio. Nusprendus pirkti modelį, pagamintą iš gumos, pradžioje verta jį pauostyti. Kai kurie produktai turi labai intensyvų kvapą, kuris gali išlikti ilgam.

Įmonės „Frogum“ gaminami modeliai automobiliniai kilimėliai pasižymi labai aukšta kokybe, kuria vartotojai įsitikino jau ne kartą, mat šis gamintojas veiklą pradėjo dar 1985 metais. Šie automobiliniai kilimėliai pritaikyti būtent konkrečiam automobilio modeliui, idealiai atkartoja dugno formą bei kontūrus. Ilgametė „Frogum“ automobilinių kilimėlių gaminotojo patirtis šioje srityje leido sukurti kilimėlius automobiliams, kurie tuo pat metu yra lankstūs bei atsparūs trinčiai, pagaminti iš kokybiškų medžiagų bei puikia atliekantys savo funkciją apsaugoti jūsų automobilio saloną nuo purvo, drėgmės ir nešvarumų.

Tekstiliniai kilimėliai

Tekstiliniai modeliai, palyginti su guminiais, yra estetiškesni. Vis dėlto jie yra mažiau praktiški rudens ir žiemos sezonu, kai į automobilio saloną nuo avalynės padų patenka daug vandens. Tekstiliniai modeliai sugeria vandenį, o dėl to transporto priemonės salone gali kauptis drėgmė. Norint to išvengti, būtina reguliariai džiovinti kilimėlius saulėje. Tik taip vairuotojas bus garantuotas, kad po kurio laiko salone neatsiras nemalonus kvapas. Plaukuotas kilimėlio paviršius leidžia tolygiai paskirstyti drėgmei visame paviršiuje, todėl vanduo greitai išgaruoja. Tekstilinius kilimėlius taip pat verta retkarčiais kruopščiai išsiurbti ir išplauti. Purvą, susikaupusį tarp plaukelių, gali būti sunku pašalinti. Nusprendus pirkti tekstilinius kilimėlius, būtina patikrinti jų medžiagos gramatūrą. Automobiliams rekomenduojamos medžiagos, kurių gramatūra didesnė nei 2000 g/m2. Jei pasirinkto gaminio medžiagos gramatūra didesnė nei rekomenduojama, vadinasi, ji yra labai geros kokybės. Tekstiliniai modeliai taip pat turi dviejų rūšių apsaugas nuo drėgmės prasisunkimo. Dažniausiai tai būna lieta guma arba gumos granulės.

„Mammooth“ tekslitinių kilimėlių rinkiniai, skirti konkrečiam jūsų automobilio modeliui. Jie pagaminti iš aukščiausios kokybės kilimų, importuojamų iš Nyderlandų ir Belgijos (gramatūra 2200 g/m2). Kilimėlio apatinė dalis pagaminta iš granulių, kurios neleidžia purvui iš kilimėlių prasiskverbti į automobilio pamušalą. Papildomas sustiprinimas ant vairuotojo kilimėlio padvigubina jo tarnavimo laiką. Originalūs tvirtinimai - jei jie buvo tam tikrame modelyje – taip pat yra siuvami. Tai padidina saugumą kelyje, neleisdami kilimėliui paslysti po pedalais. Originali išvaizda, didelis ilgaamžiškumas, praktiškumas, ir kainos/kokybės santykis padėjo „Mammooth“  kilimėliams užsitikrinti klientų pasitikėjimą ir aukštą reitingą lyginant su kitais kilimėlių gamintojais. Daugiau nei 20 metų patirtis kilimėlių gamyboje daro jų kokybę neprilygstamą ir užtikrina naudotojų teigiamus atsiliepimus.

Automobilių kilimėliai už gerą kainą

Priklausomai nuo pasirinkto modelio, kilimėlių komplekto kaina svyruoja nuo 18 iki 60 Eur. Naujų universalių kilimėlių, skirtų to paties segmento automobilių grupei, kaina gali siekti 25–50 Eur. Modeliai, pagaminti pagal išmatavimus konkrečiai automobilių markei, yra daug brangesni nei universalūs variantai. Dažniausiai gamintojai prideda specialius fiksatorius, kurie palengvina tvirtinimą. Universalių matmenų guminiai kilimėliai kainuoja apie 25 Eur. Versijos, skirtos konkrečiam automobilio modeliui, gali kainuoti net 40–60 Eur.

1 klausimas. Kaip išvalyti tekstilinius automobilio kilimėlius?

Tekstilinius kilimėlius valyti daug sunkiau nei guminius. Norint išvalyti iš kilimėlio purvą, smėlį ir smulkius akmenukus, reikia ištraukti kilimėlį ir stipriai jį išpurtyti. Jei to nepakankama, reikia kruopščiai iššluoti kilimėlio medžiagą šepečiu kietais šeriais. Norint kompleksiškai išvalyti transporto priemonės vidų, galima pasinaudoti namie turimu dulkių siurbliu su siauru antgaliu. Taip galima lengvai pašalinti ne tik nešvarumus, esančius ant kilimėlių, bet ir salono pakraščiuose. Jei ant tekstilinių kilimėlių yra dėmių, juos verta valyti plaunamuoju dulkių siurbliu arba naudoti kilimų valymo priemonę.

2 klausimas. Kur įsigyti automobilio kilimėlius?

Geros kokybės kilimėlius verta pirkti parduotuvėse, kuriose yra platus prekių, skirtų automobilių priežiūrai, asortimentas. Specializuotose automobilių aksesuarų parduotuvėse galima nusipirkti produktą, kuris gražiai atrodys keletą metų. Daugelis gamintojų vykdo internetinę prekybą, taigi kilimėlius už gerą kainą galima įsigyti ir el. parduotuvėse. Gamintojas dažniausiai siūlo visą automobilio vidaus įrangos komplektą, pvz., kilimėlius, sėdynių užvalkalus, pavarų perjungimo svirties arba vairo užvalkalą, kurie yra vienodos spalvos ir rašto. Vis daugiau vairuotojų ryžtasi pirkti automobilio kilimėlių komplektą internete. Populiariuose portaluose galima rinktis iš daugybės įdomių pasiūlymų, kurie, beje, džiugina ir gera kaina.

3 klausimas. Kaip išvalyti guminius automobilio kilimėlius?

Guminių automobilių kilimėlių valymas ir priežiūra yra labai paprasta. Palyginti su modeliais, pagamintais iš tekstilės, tai galima padaryti greitai ir nelaukti, kol medžiaga išdžius, bei nesibaiminti dėl galimų dėmių. Guminius kilimėlius galima greitai išvalyti automobilių plovykloje arba prie namų, jei vairuotojas turi aukšto slėgio plautuvą. Vienas lengviausių guminių kilimėlių valymo būdų – plovimas vandeniu su slėgiu ir švelnia plovimo priemone. Jei kilimėliai nėra labai nešvarūs, gali pakakti tik vandens su slėgiu. Šiuolaikiški aukšto slėgio plovimo įrenginiai geba išvalyti daugumą nešvarumų. Siekiant geresnio efekto – gražaus vaizdo ir malonaus kvapo – galima naudoti automobilių šampūną su vašku.

4 klausimas. Kaip pritvirtinti automobilio kilimėlius?

Priklausomai nuo įsigyto modelio, kilimėliai tvirtinami pridedamais fiksatoriais su varžtais arba lipdukais, esančiais kilimėlių apatinėje pusėje. Viskas priklauso nuo to, kokį produktą pasirinko vairuotojas. Vienas saugiausių būdų – tvirtinti kilimėlius specialiais fiksatoriais, kurie modeliuose, skirtuose konkrečioms transporto priemonėms, yra pritaikyti prie automobilyje esančių kiaurymių ir kabliukų. Tokius kilimėlius pritvirtinti labai paprasta ir nereikia daug laiko. Patogu tvirtinti modelius su lipdukais, deja, po kurio laiko lipdukui atsiklijavus kilimėlis gali pavojingai pasislinkti. Kai kurie universalūs modeliai turi kiaurymes, per kurias kilimėliai tvirtinami prie pagrindo. Tai labai geras ir patogus sprendimas, suteikiantis galimybę važinėti patogiai ir saugiai.

5 klausimas. Ar verta atsižvelgti į automobilių kilimėlių matmenis?

Pirkti automobilių kilimėlius pagal matmenis – geras sprendimas, ypač daug važinėjantiems vairuotojams. Universalūs modeliai yra praktiški ir gerokai pigesni nei modeliai, skirti konkrečiai automobilio markei. Skirtumas juos naudojant yra toks akivaizdus, kad daugelis vairuotojų renkasi kilimėlius, pritaikytus konkrečiai transporto priemonei. Naudojimo patogumo skirtumą, be abejo, pajus žmogus, sėdintis prie vairo. Pritaikytas modelis nepersislenka ir nepapuola po pedalais, o tai yra labai pavojinga ir gali sukelti sankabos pažeidimą, jei pedalas nebus nuspaustas iki galo. Kilimėlis, skirtas konkrečiai transporto priemonei, dažniausiai turi specialius fiksatorius, kurie apsaugo kilimėlį nuo slinkimosi.ASORTIMENTAS: