Paskelbimo data: 2020-12-21

Ką reikėtų prisiminti montuojant sankabą?

Sankabos montavimas yra sudėtingas ir užima daug laiko, nes reikalauja pavarų dėžės atskyrimo nuo variklio. Siekiant išvengti dažnai bereikalingo ir brangiai kainuojančio viso komponento keitimo, yra būtinas tikslus jo įvertinimas. Šiame straipsnyje „ZF Aftermarket“ dalinasi su dirbtuvėmis savo žiniomis, kurios padės išvengti klaidų, ypač sankabos disko montavimo srityje.

sankaba.jpg

Sankaba sujungia variklį su pavarų dėže – ir yra viena atspariausių dalių, susidėvinti eksploatacijos metu. Yra daugybė veiksnių, kurie gali sukelti sankabos pažeidimą. Pavyzdžiui, sankaba yra dažnai naudojama su didele apkrova velkant priekabą arba yra veikiama netinkamai veikiančios variklio valdymo sistemos. Prieš atliekant eilinį visos brangios sistemos keitimą, „ZF Aftermarket“ specialistai pataria, jei įvyko sankabos pažeidimas, visuomet patikrinti visus sąveikaujančius elementus – sankabos tvirtinimą bei variklio sandarumą, smagračio ir pavarų dėžės būklę ir tinkamumą eksploatacijai. Įmonė rekomenduoja sankabų komplektus SACHS, nes jų sudėtyje yra visos dalys, reikalingos greitam ir saugiam remontui.


Kodėl reikia atlikti sankabos disko patikrą prieš montavimą?


Sankabos diskas, dar vadinamas varančiuoju disku, yra veikiamas didžiausios apkrovos, nes sankabos darbo pobūdis sukelia mechaninį dilimą. Dėl šios priežasties sankabos diskas privalo turėti aukštą atsparumą susidėvėjimui ir aukštai darbo temperatūrai. „ZF Aftermarket“ įmonės sankabų diskai SACHS yra gaminami pagal aukščiausius originalios įrangos (OE) gamybos standartus ir yra testuojami susidėvėjimo atžvilgiu. Nepaisant to, prieš montavimą būtina kruopščiai patikrinti pakuotės ir joje esančios dalies būklę, nes ji galėjo būti pažeista transportavimo arba netinkamo sandėliavimo metu. Tam, kad įsitikintumėte dalies tinkamumu, patikrinkite, ar šoninis mušimas neviršija leistinos 0,5 milimetro ribos. Tai galima pakoreguoti tiesinančia šakute. Reikiamas rankinis įrankis yra pridedamas prie SACHS šoninio mušimo testerio, todėl testavimas yra greitas ir paprastas.


Kodėl reikia atkreipti dėmesį į instaliavimo poziciją ir tiksliai centruoti sankabos diską?


Įsitikinkite, kad sankabos disko montavimo metu jis yra montuojamas tinkamoje pozicijoje. Netinkamas montavimas, kita puse, sukels pačio disko pažeidimą, jo krumplinės jungties, išminančios šakutės arba net pavarų dėžės pažeidimą. Montavimo pusės žymėjimą dažniausiai galima rasti ant sankabos disko korpuso. Jei nerandate jokių rodyklių, prieš montavimą verta palyginti naują dalį su sena dalimi.

Naujas sankabos diskas turi būti tiksliai sucentruotas, priešingu atveju, įvyks stebulės krumplių pažeidimas. Tolerancijos ribos siekia vos kelias šimtąsias milimetro tarp sankabos veleno ir stebulės krumplinės jungties. Net nežymūs netikslumai montavimo metu ant įeinančio sankabos veleno gali stabdyti elemento judėjimą sankabos išjungimo metu. Stebulės krumplinė jungtis turi be jokio pasipriešinimo slidinėti ant pavarų dėžės veleno.

„ZF Aftermarket“ rekomenduoja tepti stebulės krumplinę jungtį aukšto našumo tepalu SACHS. Jo lipni konsistencija ir atsparumas temperatūrai reiškia, kad jis priglunda prie paviršiaus darbo metu, bet neišsisklaido. Siekiant išvengti sankabos praslydimo, kai sankaba po to bus išjungta, tepalo perteklius turi būti pašalintas ir būtina atkreipti dėmesį į tai, kad sankabos disko antdėklai būtų visiškai švarūs.


OEM kokybės produktai


Maksimalaus saugumo ir našumo užtikrinimo tikslais „ZF Aftermarket“ rekomenduoja aukščiausios kokybės OEM produktų taikymą, kritinę reikšmę saugumui turinčių sistemų remontui ir aptarnavimui. Testuojami ekstremaliose sąlygose tiek laboratorijoje, tiek kelyje, sankabų diskai SACHS yra gaminami naudojant aukštos kokybės medžiagas, o pilni komplektai labai palengvina ir pagreitina jų keitimą. Komplektai tinka bet kuriems remonto darbams, nes jų sudėtyje yra visi montavimui reikalingi elementai, t. y. dviejų masių smagračiai (DMF) arba diskatoriai. Be to, „ZF Aftermarket“ remia savo partnerius kompleksiška technine informacija ir praktiška mokymų programa.

Atkreipkite dėmesį:

- sankabos sistemos sudėtingumas dažnai yra neįvertinamas;

- venkite nereikalingų ir brangių visos sistemos remontų, prieš keitimą pasikonsultuokite su specialistais;

- sankabos pažeidimas gali turėti rimtų pasekmių pavarų dėžei;

- atkreipkite ypatingą dėmesį į tinkamą montavimą: šoninį mušimą, centravimą ir švarą.