Paskelbimo data: 2016-08-05

Mitų apie variklines alyvas griovimas

Variklinės alyvos žmonijos istorijoje egzistuoja jau daugiau nei 100 metų. Tikriausiai būtent todėl informacija apie jas spėjo apaugti daugelių mitų ir nuomonių. Variklinės alyvos šiuo atžvilgiu nėra išimtis.

Ar patamsėjusią alyvą jau reikia keisti? Ar retai eksploatuojamame automobilyje taip pat retai reikia keisti alyvą? Ar kreipti dėmesį į tai, kad alyva yra mineralinė arba sintetinė?

Kuo ilgesnė variklinės alyvos istorija, tuo daugiau ir įvairesnių mitų galima išgirsti arba perskaityti.

Didesnis alyvos kiekis užtikrina geresnį variklio veikimą

Alyvos perteklius karteryje nėra geras sprendimas. Tai gali sukelti variklio perkaitimą dėl padidėjusio pasipriešinimo. O šis reiškinys taip pat itin neigiamai paveikia pačią alyvą, sutrumpindamas jos veiksmingumo laikotarpį.

Per didelis alyvos kiekis taip pat padidins sudeginamo kuro kiekį ir degimo kameros užterštumą. Tai savo ruožtu sukels variklio darbo problemų.

Paplitusi nuomonė, kad optimalus keturtakčio variklio alyvos kiekis yra 4 litrai. Tačiau tai tikrai nėra taisyklė. Karterio tūrį geriausia patikrinti automobilio instrukcijoje arba kituose patikimuose variklio gamintojo informaciniuose šaltiniuose.

Keičiant alyvą, paprastai lieka tam tikras jos kiekis. Atlikusią alyvą galime panaudoti papildymams, reikalingiems iki jos keitimo termino. Tačiau variklio karterį būtinai reikia pripildyti alyvos iki lygio, nurodyto ant matuoklio. Nei mažiau, nei daugiau.

Patamsėjusi alyva yra nieko verta

Netgi atvirkščiai. Alyvos spalva gali pakisti automobiliui nuvažiavus jau kelis kilometrus po keitimo. Dažniausiai taip atsitinka dyzeliniuose varikliuose, kuriuose gausu suodžių.

Ir tai paprastai reiškia, kad alyva yra aukštos kokybės, turi gerą detergentų ir dispergentų mišinį. Ji surenka ir susmulkina anglies suodžius, kurie bus pašalinti keičiant alyvą, o variklis liks švarus ir funkcionuos ilgai bei tvarkingai.

Variklio karterį galima papildyti tik tokios pačios rūšies alyva

Aišku, tai idealus sprendimas. Tačiau gyvenime idealių sprendimų ne taip dažnai pasitaiko. Sunku nesutikti, kad pilti alyvą, kuri pagal kokybę yra kuo panašesnė į ankstesniąją, yra geriau.

Tačiau žinokime, kad variklinės alyvos – tai produktas, kurį galime maišyti. Ir papildymui galime naudoti bet kokią variklinę alyvą. Ypač jei šiam tikslui naudosime alyvą, kurios kokybė pagal API specifikaciją yra aukštesnė nei SG.

Automobilio, kuris eksploatuojamas labai retai, alyvą reikia keisti rečiau

Deja, tokiu būdu nesutaupysime. Alyvos kokybė prastėja ir stovinčiame automobilyje. Iš esmės todėl, kad pagrindinis jos priešas yra oras.

Taigi tokiu atveju, kai automobilis nenuvažiuoja standartinių 10 000 – 15 000 kilometrų per metus, alyvą keisti reikia maždaug kasmet.

Jus taip pat gali sudominti:

Įkaitęs variklis – ne įkaitusi alyva

Įkaitęs variklis – ne įkaitusi alyva

PAG alyvos nemaišykite su universaliosiomis alyvomis

PAG alyvos nemaišykite su universaliosiomis alyvomis

Unikali pasaulyje: nauja „Shell“ „Pureplus“ technologija

Unikali pasaulyje: nauja „Shell“ „Pureplus“ technologija

Kaip parinkti neabejotinai tinkamą alyvą?

Kaip parinkti neabejotinai tinkamą alyvą?