Paskelbimo data: 2016-12-21

ORLEN sintetinės alyvos

Jau kurį laiką žinoma, kad sintetinės alyvos yra aukščiausios klasės produktai, kurie savo savybėmis yra geresni už mineralines ar pusiau sintetines alyvas. Jos geriau tepa variklį ir ilgina jo eksploatavimo trukmę, tačiau įdomu, ar jos gali būti dar kuo nors naudingos? Pasirodo, kad gali.

Šiuolaikinės sintetinės alyvos yra naudingesnės įvairiais aspektais. Kruopščiai parinkus priedus, jos gali ne tik sumažinti variklinės alyvos sąnaudas, bet ir padėti tausoti aplinką bei padidinti variklio galią.

Sintetinė alyva technologiniu požiūriu yra pažangiausias produktas iš visų variklinių alyvų. Jos pagrindas gaminamas cheminiu būdu, todėl galima gauti labai tikslių savybių produktą. Aukštas parametrų stabilumas leidžia pailginti lengvųjų automobilių alyvos keitimo periodiškumą iki 30 000 km.

Mažu neįšilusio produkto pasipriešinimu pasižyminčių sintetinių alyvų klampa neįšilus yra 0 W arba 5 W. Tai reiškia, kad alyva ne tik sparčiau pasiekia visus variklio tepimo taškus esant žemai temperatūrai, bet ir mažina variklio vidaus dalių pasipriešinimą, taip sumažindama degalų sąnaudas iki 5 %. Degalų sąnaudas mažinančios alyvos pagal Europos alyvos kokybės klasės vertinimo sistemą ACEA ženklinamos žymenimis A5 / B5. Alyvos kokybės klasė taip pat nurodo, kad alyva pasižymi geresnėmis suodžių šalinimo savybėmis (B3).

Variklinės alyvos, skirtos dyzeliniams varikliams, kuriuose įrengti dyzelinių degalų kietųjų dalelių filtrai, yra ypač svarbios aplinkai tausoti. Kad filtras veiktų tinkamai, būtina naudoti sudėtyje mažai sulfatuotų pelenų, fosforo ir sieros turinčią alyvą (angl. „low-SAPS“). Ši alyva apsaugo dyzelinių degalų kietųjų dalelių filtrus nuo sugadinimo ir užtikrina, kad automobilis atitiktų taršos normas. Taigi tinkamai parinkta alyva padeda tausoti aplinką ir mažinti išmetamų kenksmingų medžiagų kiekį.