Paskelbimo data: 2017-08-04

NISSENS pataria: kada keičiamas resiverinis sausintuvas?

Nuo resiverinio sausintuvo labai priklauso optimalus sistemos veikimas, o ypač – kompresoriaus eksploatavimo trukmė. Sugėrus drėgmę iš oro kondicionavimo sistemos jos viduje neatsiranda korozijos ir užtikrinamas tinkamas sistemos / kompresoriaus tepimas.

Teorinė dalis

Resiverinis sausintuvas yra filtravimo įtaisas, įrengtas oro kondicionieriaus kontūro aukštojo slėgio dalyje, tarp kondensatoriaus ir plėtimosi vožtuvo. Pagrindinė šio įtaiso paskirtis – surinkti kontūre esančias kietąsias daleles bei nešvarumus ir sugerti visą drėgmę.

Problema

Nuo resiverinio sausintuvo labai priklauso optimalus sistemos veikimas, o ypač – kompresoriaus eksploatavimo trukmė. Sugėrus drėgmę iš oro kondicionavimo sistemos jos viduje neatsiranda korozijos ir užtikrinamas tinkamas sistemos / kompresoriaus tepimas. Be to, kontūre su skysčiu tekančios kietosios dalelės, metalo drožlės ir kitos medžiagos surenkamos ir nepatenka į sistemos komponentus, todėl šie neužsikemša (kondensatorius, plėtimosi vožtuvas, garintuvas) ir nestringa (kompresorius).
Jei resiverinis sausintuvas susidėvi, sugenda arba neveikia, kontūras pradeda kimštis, sistemoje susidaro nenormalus slėgis ir ji praranda savo efektyvumą. Minėti pokyčiai labai kenkia kitiems sistemos komponentams, iš kurių didžiausia rizika kyla kompresoriui.
Kai sistema veikia normaliai, palietus ranka įvadinį ir išvadinį sausintuvo vamzdelį jie turi būti šilti ir maždaug vienodos temperatūros. Jei resiverinio sausintuvo išvadinis vamzdelis yra šaltas arba ant jo yra apšerkšnijusių vietų, tai yra filtro gedimo požymiai.

Rekomenduojamas sprendimas

Resiverinį sausintuvą reikia periodiškai keisti. Resiverinį sausintuvą rekomenduojama keisti kas antrus metus arba atidarius kontūrą.
Jei keičiamas kompresorius arba jei aptiktas ir sutaisytas didelis sistemos nesandarumas, būtina sumontuoti naują resiverinį sausintuvą. Jei atliekami techninės priežiūros darbai, pavyzdžiui, sistema plaunama, reikia įrengti šio įtaiso apvadinę liniją ir baigus procedūrą įtaisą pakeisti. Naudodami priedus, pavyzdžiui, UV dažiklį, avarinius sandariklius ir (arba) ploviklius, vadovaukitės naudojimo instrukcijomis ir gamintojo rekomendacijomis. Jei priedų ir (arba) alyvos bus per daug arba jie bus naudojami netinkamai, kils pavojus sugadinti resiverinį sausintuvą.
Saugokite naują sausintuvą nuo aplinkos oro, pavyzdžiui, nenuimkite sandarinimo gaubtelių ir nepalikite atviro kontūro jo neužsandarinę



Nuo ko priklauso resiverinio sausintuvo veikimas?

  • Nusidėvėjimas. Filtravimo medžiagos ir džioviklio sluoksniai per tam tikrą laiką susidėvi. Tada resiverinis sausintuvas praranda savybę tinkamai filtruoti šaldalą ir sugerti drėgmę.
  • Sistemos atidarymas. Jei atliekant remonto darbus sistema atidaroma arba jei sistema yra nesandari, ypač higroskopiškas džioviklis ima rinkti drėgmę iš oro ir iš sistemos jos pašalinti nebegali. Jei iš nesandarios sistemos išteka visa terpė, tokia sistemos būsena turi neigiamos įtakos ir resiveriniam sausintuvui.
  • Didelė sistemos tarša. Kietosios dalelės, kurios susidaro vykstant cheminėms reakcijoms, sukeltoms naudojant netinkamus priedus (ploviklius, avarinius sandariklius) ir neteisingus alyvos mišinius, dalelės iš stringančio kompresoriaus, vidaus korozijos ir (arba) nuo perkaitinimo karbonizuotos alyvos produktai gali sparčiai užteršti ir užkimšti resiverinį sausintuvą.
  • Per daug alyvos sistemoje. Jei viršijamas rekomenduojamas tepalinės alyvos kiekis, sumažėja sausintuvo geba tinkamai išvalyti sistemą, nes perpildomi džioviklio ir filtravimo medžiagos sluoksniai. Per didelis sistemoje likusio UV dažiklio arba ploviklio kiekis resiveriniam sausintuvui darys tokį patį neigiamą poveikį.
Jei užsiterš resiverinio sausintuvo įvadinė ir išvadinė anga, jis užsikimš.
Susidėvėję džioviklio ir filtravimo medžiagos sluoksniai resiveriniame sausintuve.
Džioviklio resiveriniame sausintuve yra per daug.
Susidėvėjęs džioviklio maišelis. Džioviklis permirko nuo UV dažiklio pertekliaus sistemoje.

Ši medžiaga ir informacija joje pateikiama be jokios garantijos. Publikuodami atsiribojame nuo bet kokios atsakomybės. Kad nepažeistumėte teisingos remonto ir techninės priežiūros tvarkos, kas kartą vadovaukitės automobilio gamintojo pateiktais nurodymais. „Nissens A/S“ ir „Inter Cars Lietuva“ neprisiims jokios atsakomybės už turtinę žalą ar asmens sužalojimus, už tiesioginius ar netiesioginius nuostolius, jei automobilis sugestų ar susidarytų jo prastova dėl netinkamo gaminių naudojimo, montavimo ir (arba) piktnaudžiavimo jais.